+90 532 559 23 89

DEZENFEKTANLAR

Dezenfeksiyon, cansız maddeler üzerinde bulunan hastalık yapıcı diğer adıyla da patojen mikroorganizmaların yok edilmesidir. Bir diğer ifadeyle dezenfeksiyon ile bir cisim hastalık yapıcı etkenlerden arındırılır. Bu amaçla kullanılan kimyasal maddelere dezenfektan denir. Bakteri sporları dezenfeksiyon düzeyine göre azalır. Dezenfektanlar ancak uzun süreli tesir yaptıklarında ve ileri düzeyli olanları kullanıldığında sporları öldürebilir.

KLORDİOKSİTİN AVANTAJLARI

 

  • Çok amaçlı dezenfektan.
  • Mükemmel bir bakterisit (E.coli), spor öldürücü , virüs öldürücü , yosun öldürücü.
  • Diger dezenfektanlara (Parasetik Asit, Hidrojen peroksit, Sodyum Hipoklorit ) kıyasla belirli pH larda 2,5 kat daha fazla oksidasyon gücü ayrıca daha az isçilik gerektirir.

KLORDİOKSİT NEDİR ?

Klordioksit  ve klor aynı sey degildir. Klor, kimyasal bir elementtir. Iyon formunda bilinen sofra tuzunun bir parçasıdır ve insan elektrolit dengesi için gereklidir. Güçlü bir oksitleyici ajandır. Iyon halinde deniz suyunda bol miktarda bulunur. Diger birçok elementle kolayca bağ olusturabilir.

Sodyum ile birlestiginde tuz kristalleri.

TARIM SEKTÖRÜNDE KULLANIMI

Açık alanlarda, seralarda ve topraksız tarım alanlarında, solarizasyon döneminden hasat sonuna kadar bütün dönemlerde, tüm patojenlerin kontrolünde, nematosit, algisit, fungisit, bakterisit ve virusit olarak kökten veya üstten uygulama ile tarımsal üretimde ve hasat sonrası depolamada bitki hastalıkları önemli miktarda ürün kaybına neden olmakta veya ürün kalitesini olumsuz .

KANATLI KESİMHANELERİNDE %3 STABİL KLOR DİOKSİT UYGULAMALARI

 

Klor dioksitin gıda üretim süreçlerinde kullanımı, ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) ve ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından onaylanmıştır.

%3 Stabil Klor dioksit aşağıdaki yararlı özellikleri sayesinde gıda işleme uygulamalarında başarıyla kullanılabilir.En önemli hijyen problemi olan bağışıklı geliştirme sorunu.

KLORDİOKSİT KULLANIM ALANLARI

 

  • İçme suyu dezenfektanı olarak
  • Su arıtımı için saflaştırma kimyasalı olarak
  • Suda yosun önleyici madde olarak
  • Endüstriyel atık sudan fenolün uzaklaştırılmasında

SUYUN KLORDİOKSİT İLE DEZENFEKTE EDİLMESİ

 

İçme ve sanayi suyunun dezenfeksiyonunda klordioksit kullanılması uzun yıllardan bu yana önem kazanmaktadır.Çünkü içma suyunun hazırlanmasında kullanılan alışıla gelmiş dezenfeksiyon maddeleri yan reaksiyonlarından dolayı kullanıcılar tarafından giderek ve artarak red edilmektedir.Klasik dezenfeksiyon işleminde özellikle klor kullanılmaktadır.

MANTAR ÜRETİM ÇİFTLİKLERİNDE KULLANIMI

 

Mantar yetiştiriciliğinde en önemli faktör hastalıklarla mücadele etmektir. Bu ancak sürekli hijyenin sağlanması ile mümkün olur ve ilaç kesinlikle kullanılmamalıdır. Sürekli klor dioksit kullanımı ile mantar yetiştiriciliğinde en sık karşılaşılan hastalıklara kesin çözüm bulabilirsiniz. Bunlardan bakteriyel olanlar; Mumyalaşma hastalığı (Pseudomanas spp).

HAKKIMIZDA

ASH Makina İthalat İhracat 2009 yılında kurulmuş genç bir firmadır. ASH Makina İthalat İhracat Türkiye'de ihtiyaç duyulabilecek çeşitli İlaçlama Makinaları, Sera ilaçlama Makinaları, Mantarhane Nemlendirme Makinaları, Çevre Sağlığı İlaçları ve Malzeme satışı konularında hizmet vermektedir. .....Devam için Tıklayınız.

ADRES

ASH Makina İthalat İhracat

Turgut Özal Mahallesi 1949 Cadde 1/2

Yenimahalle / Ankara

Telefon

 

Mobil

:

 

:

+90 312 256 14 99

 

+90 532 559 23 89

e - satış için tıklayınız

© Copyright 2017 Firma Adı Tüm hakları saklıdır.